Bize Ulaşın

Tüp Helezon, Boru Tipi Helezonlar

Malzemelerin taşınması, dozajlanması ve beslenmesi amacıyla farklı sektörlerde kullanılabilen helezon konveyörler, genelde boru tipi, dikey tipi ve U tipi olarak üretilmektedir. Ayrıca müşterinin talebine ve farklı sektörlere uygun olarak farklı, özel tasarımlar yapılmaktadır.

Değişebilmekle birlikte 114mm-323mm çap aralığında temini mümkün olan boru tip helezon konveyörlerin uygulamaya veya talebe göre; paslanmaz, siyah, hardox, aşınmaya karşı özel kaplama ve benzeri farklı helisler yer almaktadır.

Çatı Makina markası helezon konveyörlerde kullanılan helislerin malzeme özellikleri ve üretim teknolojileri sayesinde sizlere dayanıklı, uzun ömürlü bir ürün sunulmaktadır.

Helezon ürünün tasarımında taşınacak malzemenin karakteristik, fiziksel ve kimyasal özellikleri çok önemlidir. Örneğin; hammaddenin çimento ise ona uygun helezon konveyör üretilir.

Kullanımı kolay, bakımı uygun fiyatlı olan ve paslanmaz çelikten imal edilen boru tipi helezon konveyörler ve besleyiciler; en az bir giriş olmak üzere giriş ve çıkış ağzı her boru ucunda bir uç plakası bulunmaktadır. Uygulamaya uygun bir dişli motor ile donatılan helezonlar, 6 metre uzunluğundadır ancak istenilen ölçülerde de imalatı yapılmaktadır.

Helezon konveyör çeşitlerine yönelik fiyat veya satın almaya yönelik ayrıntılı bilgi almak isterseniz info@catimakina.com adresine mail atabilir ya da direk 0(272) 223 45 49 telefon hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Helezon Konveyörlerin Avantajları:

  • Bütün giriş ve çıkış ağzı çeşitlerinde talep edilmesi durumunda klepe bağlantı flanjları bulunmaktadır.
  • Giriş ve çıkış ağızları için özel tasarımlar, kare, konik, silindirik, dikdörtgen, kauçuk üniversal mafsal gibi farklı alternatifler sunulmaktadır.
  • Boru kalınlıkları ve artırılmış helis ile uzun ömürlü, sorunsuz çalışma sunulmaktadır.
  • Motor seçeneklerinde, çeşitli elektrik motorlar ve sessiz, yüksek verimli redüktör üniteleri mevcuttur.
  • Çatı Makine tecrübesiyle geliştirilerek segman ayarlı, özel tasarım uzun ömürlü ara yataklar mevcuttur.
  • Korozyona karşı nominal 80 mikron anti-statik toz boyama ve güçlendirilmiş kumlama işlemi yapılmaktadır.
  • İmal edilen ürünler sevkiyat öncesi montaj - çalıştırma testlerine tabi tutulmaktadır.

Helezon Yapısal Bileşenler

Elektrik Motoru: IE2 verimlilik sınıfındadır.

Redüktör: Sessiz çalışır, uzun ömürlüdür.

Helis: Artırılmış helis kalınlığı ile sorunsuz, uzun ömürlü temin edildi.

Giriş ve Çıkış Ağızları: Özel tasarımlara ek olarak dikdörtgen, silindir, kare, koni, kauçuk üniversal mafsal gibi farklı çeşitler sunulmaktadır.

Salmastra: Döküm veya alüminyum, doğal fiber ön gerilimli salmastra.

Gözetleme kapağı: Bütün yüzeyi EPDM ile kaplı, dört yerden bağlantılı esnek yapısıyla helezon konveyör borusuna mevzundur. Bu nedenle sızdırmazlık konusunda direnci yüksektir. Giriş ağzının altında ve tüm ara yataklarında yer alan cıvata ile tutturulmuştur. Bakım sırasında sökülüp takılabilen kapaklardır.

Ara yatak: Özel dizayn ve geliştirilmiş segman ayarı ile kullanım ömrü artırılmıştır.

Kafa yatak: Frezeli milden meydana gelen flanjlı, döküm gövdeye sahip yataklardır.