Bize Ulaşın

Paslanmaz Helezonlar

İçeriğinde %10,5 ila %11 arasında krom bulunan alaşımlar, paslanmaz çelik grubu altında ele alınır. Helezonlarda da durum aynıdır. Ürün taşıma, dozajlama ve paketleme gibi uygulamaların söz konusu olduğu pek çok farklı endüstride kullanılan malzemelerden birisidir. Konveyör sistemlerine kolaylıkla entegre edilebilen helezonlar, paslanmaz çelik özelliği ile tüp, çimento, çekme, U tipi, vida ve yaprak tipi helezonların tümünde talebe göre üretilebilmektedir. 

Yüksek Kalite Standartlarına Sahip Krom Paslanmaz Helezonlar

Çatı Makine olarak sağ ve sol yönlü, istenilen boru ve ürün çapına, hatveye, kalınlığa ve aralığa göre özel üretim paslanmaz krom helezonların imalatını gerçekleştirmekteyiz. Yüksek kalite standartlarına göre üretimini yaptığımız tüm ürünler, teslim edilmeden önce gerekli testlerden ve kontrollerden geçerek tarafınıza gönderilir. 

İhtiyaçlarınıza etkin bir şekilde çözüm üretebilecek helezon çeşitleri ile ilgili tasarım ekibimizden destek alabilirsiniz. Paslanmaz krom helezonlar, ürüne ve taşıma şekline göre paletler üzerinde veya paketler şeklinde gönderilebilir. 

Standart ve Özel İmalat Paslanmaz Helezonlar

Firmamız istenilen tüm ölçülerde helezon imalatı yapmaktadır. Ayrıca özel isteğe bağlı kalınlık artışı yapılabilir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz helezonlar ağır çalışma şartlarına uygun tasarımı ile geniş bir kullanım ömrü sunar. Paslanmaz çelik helezon imalatı için siparişlerinizi iletmek ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak için 0 272 223 45 49 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Paslanmaz Helezon Çeşitleri

Paslanmaz yani krom helezonlar, ürünlerin taşıması, dozajlanması ve depolanması gibi uygulamalarda, konveyör ve elevatör gibi makinelerle birlikte kullanılan takımlardandır. Paslanmaz çelik helezonlar, besleme türüne göre götürücü ya da dozajlayıcı olarak görev alır. Şayet sistemde sürekli aynı miktarda besleniyorsa, o oranda transfer (taşıma, dozajlama, vb.) yapabilir. 

Krom içeren çelikten imal edilen paslanmaz çelik helezonlar, granül ve sıvı ürünlerin taşınması gereken uygulamalar için zorunluluk haline gelmiştir. Yüzeyinin oksidasyona uğramaması sayesinde, uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlar. Paslanmaz helezonlar ayrı bir kategoride alınıyor olsa da; tüm helezon çeşitlerinde talebe göre krom paslanmaz çelik hale getirilebilir.  

Paslanmaz Çekme Helezon

Taşıma helezonu olarak da adlandırılan taşıma helezonlarından olan çekme helezonu, herhangi bir ısıl işleme tabi tutulmadığından dolayı bu ismi almıştır. Çoğunlukla hatve ve çap aynı olmasına karşın farklı ölçülere sahip ürünlerin üretimini de gerçekleştirmekteyiz. Çekme helezonlarında standart ölçülerin dışına çıkılmadığında, iç içe geçebilen bir tasarıma sahip olduğundan, taşıma sırasında alanın daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Müşterilerimizin taleplerine göre çekme helezonlarında paslanmaz, hardox, siyah, aşınmaya karşı dirençli kaplama veya spesifik helisler uyarlayabilmekteyiz. 

Boru Tipi Paslanmaz Helezonlar

Her türlü gıda, tahıl ve hububat işleme tesislerinde, başlıca taşıma ekipmanlarından birisi olan boru tipi paslanmaz helezonlar, çok ince ve tanecikli ürünlerin, toz ürünlerin ve granül yapılı ürünlerin yatak ya da dikey olarak taşınmasında kullanılır. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Yüksek verim kapasitesine sahiptir. Kurulumu ve bakımı kolaydır. İstenildiğinde demonte edilebilir. Un değirmenleri, tohum temizleme tesisleri, yem değirmenleri, malt fabrikaları, tahıl temizleme ve kalibrasyon tesisleri gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılır.

Paslanmaz Vida Helezon

Boru içinde dönen bir vidadan ibaret olan paslanmaz helezonlar, taneli ürünlerin dikey, yatay, eğimli, sola veya sağa dönüşlü olarak taşınmasında kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik malzemeden imal edildiğinden, taşınan ürünlerin herhangi bir şekilde zarar görmesi engellenmiş olur ve ekipmanın yüzey kalitesi her zaman korunur. Vida helezonlar, çeşitli taşıma birimlerinde yan yana konumlandırılabilir veya tekli olarak sisteme entegre edilebilir. Taşıma ihtiyacınıza, ürünün çapına, dönüş yönüne, vb. pek çok faktöre göre üretilebilmektedir. 

Paslanmaz U Tipi Helezon

Tekne tipi veya “U” tipi paslanmaz helezon olarak adlandırılan bu ürünler, her türlü granül tanecikli malzemenin taşınmasında kullanılabilmektedir. U tipi helezon kullanılan taşıma sistemlerinde, helezonu çevreleyen gövde (tekne), üç farklı yönden sistemi kapatmaktadır. Taşıyıcı yaprakların tasarımına, gövde özeliklerine ve kaplama türüne göre özel olarak üretilebilmektedir. Sektörün gereksinimlerine uygun olarak siyah veya paslanmaz olarak imal edilebilmektedir. Ekonomiktir, bakım gerektirmez ve uzun ömürlüdür.   

Paslanmaz Yaprak Helezon

Paslanmaz yaprak helezonlar, merkezinde yer alacak olan mille kaynatılarak birleştirilir. Çoğunlukla büyük çaplı helezonlara ihtiyaç duyulan uygulamalarda taşıma kolaylığı nedeniyle tercih edilmektedir. Bu yaprak tasarımları, birbirine yüzlerce farklı helezon eklenmesine imkan tanır. Taşıma sistemi gereksinimlerine göre istenilen yaprak sayısı kadar uzun bir helezon elde edilebilir. Yaprak sayısı, çap bilgisi, hatvesi, orta mil çapı, yönü ve kalınlık gibi özelliklere göre spesifik helezon imalatı yapmaktayız.

Paslanmaz Helezon Fiyatları

Yukarıda da belirtildiği üzere helezonlar, taşınması düşünülen malzemeye ve sistemden beklenen taşıma kapasitesine göre farklı tasarımlarla üretilmektedir. Bu da her bir parçanın, özel bir üretim ürünü olduğu göstermektedir. Dolayısıyla paslanmaz helezon fiyatları ile ilgili net bir rakam söylemek imkansızdır. Paslanmaz krom helezon fiyatları, helezon türüne (boru tipi, U tipi, vidalı, vb.), malzeme türüne (paslanmaz, siyah kaplama, vb.), uzunluğuna, mil ve iç mil çapına, hatvesine ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir.

Sektörün öncü firmalarından birisi olarak 1977’den bu yana endüstrinin makine ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Eğitimli ve uzman kadromuzla projeleriniz için en kaliteli makineleri ve makine ekipmanlarını üretiyor, hem satış öncesi hem de satış sonrası hizmetlerimizle müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Bu kapsamda ticari faaliyetlerimizden birisi olan paslanmaz helezon imalatıyla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Farklı konveyör ve elevatör gibi taşıma ve dozajlama sistemleri için verimliliğiyle ön plana çıkan helezon imalatı yapıyoruz.