Bize Ulaşın

Birçok alanda kullanım dinamiği olan helezonların imalatı nasıl yapılır? Helezon imalatı paslanmaz, sağlam bileşenlerin bir araya gelmesiyle oluşur ve genel olarak sarmal veya kıvrımlı şekilde tasarlanırlar.

Ortaya çıkan bu ürünü, sektörüne ve kullanım alanına göre birçok farklı şekillerde görmek mümkündür. Bu çeşitlerden bir tanesi olan yaprak tipi helezon konveyör diğerleri arasında en çok kullanılanlardandır. Yaprak helezonlarda kendi içinde kullanım alanına göre farklı şekil ve malzeme bakımından da farklılıklar gösterebiliyor.

Yaprak Helezonların Kullanım Alanı Nelerdir?

Çok sayıda helezonların birleştirilmesiyle ortaya çıkan yaprak tipi helezonlar yine sektörüne göre farklı amaçlarda kullanılabiliyor. Örneğin; karıştırma, filtreleme, kaydırma, taşıma, dozajlama, sıkıştırma, delme, kesme, enerji üretimi ve soğutma gibi alanlarda kullanıldığı sıklıkla görülebiliyor.

Genelde muadillerinden daha büyük helezonlara ihtiyaç duyulduğu zaman tercih edilen yaprak helezonlar taşıma aşamasında, yaşanan büyük sıkıntının giderilmesi amacıyla bu helezon ürününden destek alınarak kullanılıyor.

Yaprak Helezonları Sipariş Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayrıca piyasada yay, sprial, burgu, vida, helis, hatve olarak da adlandırılan yaprak helezonları sipariş ederken kurumumuza; ürünün kalınlığı, iç çap, dış çap, kanat genişliği, malzeme çeşidi ve hatve (dişliler de her iki diş arasında ölçülen milimetre cinsinden belirlenen aralık) bilgisini geçmek yeterlidir.

Helezon fiyatları ne kadar? Helezon ürünleri ne kadar bütçeye temin edilir?

Helezon fiyatları en çok merak edilen konulardan biri. ‘Helezon ürünlerini ne kadar bütçeyle temin edilir?’ sorusunu sorduğunuzda bilmelisiniz ki bu ürünler tek bir standartta tasarlanmıyor.

Gerek işlevselliği olsun gerek yük taşıma kapasitesi gerek sahip olduğu bileşenler olsun sektöre ve kullanım alanına göre farklılık arz etmektedir. Tüm bunlar dikkate alındığında net fiyat bilgileri buna göre değişir ve buna göre belli olur.

Buna ek olarak fiyatların belirlenmesinde etken rol oynayan bir diğer noktada, kaç adet temin edileceğidir.

Helezon konveyör çeşitlerine yönelik fiyat veya satın almaya yönelik ayrıntılı bilgi almak isterseniz info@catimakina.com adresine mail atabilir ya da direk 0(272) 223 45 49 telefon hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Helezon Konveyörlerin Avantajları:

Bütün giriş ve çıkış ağzı çeşitlerinde talep edilmesi durumunda klepe bağlantı flanjları bulunmaktadır.

Giriş ve çıkış ağızları için özel tasarımlar, kare, konik, silindirik, dikdörtgen, kauçuk üniversal mafsal gibi farklı alternatifler sunulmaktadır.

Boru kalınlıkları ve artırılmış helis ile uzun ömürlü, sorunsuz çalışma sunulmaktadır.

Motor seçeneklerinde, çeşitli elektrik motorlar ve sessiz, yüksek verimli redüktör üniteleri mevcuttur.

Çatı Makine tecrübesiyle geliştirilerek segman ayarlı, özel tasarım uzun ömürlü ara yataklar mevcuttur.

Korozyona karşı nominal 80 mikron anti-statik toz boyama ve güçlendirilmiş kumlama işlemi yapılmaktadır.

İmal edilen ürünler sevkiyat öncesi montaj - çalıştırma testlerine tabi tutulmaktadır.