Bize Ulaşın
Hardox Helezonlar

Hardox Helezonlar ve Hardox Helezon Yaprakları

Spiral ya sarmal gibi merkezi bir silindir etrafında sarmal şekilde dönen eğrilere helezon adı verilmektedir. Helezonlar bir şekil türü olarak adlandırılabilir. Genel olarak önüne ya da arkasına gelen kelimelerle anlam ifade ederler.

Helezon yapraklarının birleştirilmesiyle, sektöre göre farklı amaçlarla kullanılabilir makineler ortaya çıkar. Helezonlar; karıştırma, kaydırma, taşıma, filtreleme, sıkıştırma, kesme gibi birçok farklı işlevi yerine getirebilir.

Hardox Nedir?

Hardox, yüksek sertliğe sahip olan ve sıradan çeliğin metal tabakalar giydirilmesiyle oluşan bir malzemedir Bu malzemelerin helezonlarda kullanılmasıyla, aşınma direnci çok yüksek olan ürünler ortaya çıkar. Hardox helezonlar inşaat, madencilik ve endüstri gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Hardox işleme ve erime özelliği sayesinde kolaylıkla kullanılan malzemelerden biridir. Muadillerine oranla giydirme elemanı olarak, yüksek mukavemet ve yüksek dayanıklılık göstermektedir. Bu sebeple hardox helezonlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Hardox Helezonlar

Hardox helezonlar yüksek derece sertliğin ve yoğunluğun birleşmesiyle oluşturulmaktadır. Bu sebeple mekanik aşınmaya karşı oldukça dirençli helezonlardır. Hardox helezonlara dair dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri korozyonun olmadığı yerlerde kullanılmasıdır.

Hardox helezonların kullanım alanları genel olarak aşınma direncinin yüksek olduğu yerlerdir. Bu helezonlar hammadde transferinde oluşan aşınmaları önlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Hardox Helezon Yaprakları

Tek yaprak helezonlar genel olarak çekme helezon çap hatve veya kalınlığı dikkate alınarak tercih edilir. Hardox helezon yaprakları açısından geniş aralıklarda varyasyonlar mevcuttur. Her bir helezon yaprağının farklı bir işlevi ve görevi bulunabilmektedir.

Hardox helezon yaprakları, dayanıklılığı ve işlevselliği nedeniyle sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Özellikle zorlu alanlarda bu helezonlar yüksek oranda performans göstermektedir. Bir kez aldığınız ürünü yıllarca kullanabiliyor olmak, bütçenize de uzun vadede katkı sağlayacaktır.

Siz de hardox helezonları tercih ederek, uzun ömürlü kullanıma sahip makinelere sahip olabilirsiniz. Yüksek verim sağlayan hardox helezonlar, işlerinizi daha hızlı ve kolay bitirmenize de yardımcı olacaktır.

Çatı Makina’da hardox helezonların yanı sıra aradığınız tüm helezon çeşitlerini bulabilir ve dilediğiniz ürüne dair teklif almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.