Bize Ulaşın

Yem Karma Bıçakları

Kaba yemlerin ve konsantre yemlerin homojen bir biçimde hızla karıştırılması, hayvanların beslenmesinde ve alınacak verimin artırılmasında son derece önemlidir. Bunun yanı sıra çiftçilerin bu işlemleri çok daha pratik ve hızlı bir şekilde yapması, birçok avantaj sağlayacaktır. Tüm bu avantajlardan faydalanabilmek için ise yem karma makinelerinin kullanılması gerekir. İşletmelerde, hayvanların artması, modern tekniklerin yaygınlaşması ve hayvancılıkta makine kullanımı veriminde de üst seviyelere çıkmasını sağlamaktadır.

Yem karma makineleri ile yemler, kıyılıp karıştırılarak, hayvanlar için çok daha ideal bir beslenme anlayışı ortaya çıkarmaktadır. Bu makineler, beslenmenin daha doğru ve kolay olmasını sağlar. Yem karma makinelerinde; ot, yonca balyaları, saman, pancar, kepek, küspe gibi birçok yem homojen biçimde karıştırılabilir. Bu da hayvanların daha sağlıklı beslenmesine imkân tanır. Aynı zamanda yemlerde israfta bu makineler sayesinde azalmaktadır. Bu makinelerin en önemli parçalarından biri ise bıçaklardır. Yem karma makineleri için onlarca farklı bıçak tasarımı vardır. Bu bıçak tasarımlarından her biri farklı bir işlem için kullanılabilir.

İzelmak Markalı Yem Karma Bıçakları

Yem karma makinelerinde kullanılan bıçaklar, farklı tiplerde üretilir. Bu bıçaklar yemlerin homojen biçimde karışmasını sağlarlar. Farklı tiplerdeki bıçakların farklı görevleri vardır. Dikey yem karma bıçağı, dik yem karma yan bıçak, yıldız bıçak, papatya bıçak, ay tipi yıldız bıçak, düz bıçak; bu bıçak tiplerine verilebilecek örneklerden yalnızca bazılarıdır. Bu alanda kullanılan yem karma bıçakları 30’dan fazla şekle sahiptir. Bu şekiller çiftçilerin ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Borol çeliğinden üretilen bu bucaklarda özel işlemler uygulanmaktadır.

İzelmak markalı yem karma bıçakları, bu alanda en gelişmiş ürünleri içerir. Bunun yanı sıra geniş ürün yelpazesi sayesinde markalı yem karma bıçaklarıyla, dilediğiniz tüm yem karma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Dik yem karma bıçakları için bizi arayabilirsiniz.

İzelmak Markalı Yem Karma Makinesi Bıçakları

Yem karma makinelerinde dikey ve yatay olmak üzere iki farklı tip bulunmaktadır. Bu tiplerde kullanılan bıçaklar makineye ve yeme göre farklılık gösterir. Yatay yem karma makinelerinde helezonun üzerinde yıldız ve balta bıçaklar yer alır. Bu bıçaklar makinenin performansını üst düzeye çıkarmaktadır. Kıyma performansı, hem yemin kalitesi hem de zamanlama açısından son derece önemlidir. Markalı yem karma makinesi bıçakları, kıymanın yanı sıra karıştırmaya da yardımcı olacak şekilde ürünler tasarlamaktadır.

Dikey yem karma makinelerinde de benzer şekilde özellikler vardır. Bu makinelerde kıyıcı bıçaklar çok farklı şekillerde tasarlanabilir. Karşıt bıçak yerleşimine uygun olan bu tip makinelerde, kıyma performansınızı uygun bıçak seçimiyle üst düzeye taşıyabilirsiniz.

Yem Karma Bıçaklarıyla Üst Düzey Performans

Yem karma bıçakları kullandığınız makinelerde üst düzey performans elde etmenizi sağlar. Kaliteli bıçak tercihiniz, yemlerin çok daha iyi kıyılmasını ve karışmasını sağlar. Bunun yanı sıra zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Yem karma bıçakları genellikle, paketlenmiş saman, ot ve yonca balyası gibi ürünlerin parçalanması amacıyla kullanılırlar. Bu bıçaklar, motora gelen yükün sürtünmesini azaltırlar. Bu sayede motorun ömrü uzar. Yem karma bıçaklarında keskinlik düzeyi, kullanılan malzeme sayesinde kendini bileme özelliğine sahiptir. Bu bıçaklar genellikle 30-42 Rokvel sertliğinde üretilirler.

Yem karma bıçaklarının üzerinde yer alan delikler üretim aşamasında kullanılmaktadır. Bu delikler kullanıcılar açısından işlevsizdir. Yem karma bıçakları aşınmaya ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklıdır. Kaliteli bir bıçak, uzun yıllar boyunca hiçbir sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir.

Yem Karma Bıçaklarıyla İşlerinizi Kolaylaştırın

Kaliteli ve doğru yem karma bıçaklarının kullanılması, size birçok avantaj sağlayacaktır. Daha iyi karılmış yem, hayvanlarınızdan aldığınız verimi artırır. Bunun yanı sıra satın aldığınız bıçakları yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu bıçaklar yüksek performans sağladığı için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Bunun yanı sıra makineleri daha az kullanacağınız için hem yıpranma payı azalacaktır hem de enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Çatı Makina olarak, çiftçilerimiz için en kaliteli ve kullanışlı bıçakları üretiyoruz. Bıçakların ölçüleri, yönleri, bağlantı delikleri; müşterilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre özel olarak tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Bunun yanı sıra standart ölçülerdeki bıçakları arasından da dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Ürettiğimiz bütün yem bıçaklarında, isteğinize bağlı olarak ‘tungsten carbur’ aşınmaz yüzey kaplamaları yapılmaktadır. Yem bıçağı seçerken, makinenizi kullanacağınız arazi koşulları, özellikler, büyüklük gibi ölçüleri belirlemeniz gerekir.

Siz de kaliteli, kullanışlı ve size özel yem karma bıçaklarına sahip olmak için hemen bize ulaşarak, avantajlı tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.