Bize Ulaşın

Yem karma ya da karıştırma makinesi olarak adlandırılan makineler, ot ve yonca balyaları, paketlenmiş samanları parçalamanın yanış sıra pancar kırması, mısır silajı, küspe, kepek ve yem gibi maddelerin homojen bir şekilde karıştırılmasında kullanılıyor. Bu da hem hayvanlarda görülen metabolizma ve sindirim sorunlarını hafifletmesini sağlıyor hem de hayvanlardaki et ve süt verimini artırmasını sağlıyor. Buna ek olarak yemlerdeki israf da azalıyor. Bu yüzden büyük küçük tüm çiftçilerin elinde bulundurup kullandırdıkları popüler bir makinadır.

Yem karma makinalarında kullanılan yem karma bıçaklarında 37 farklı bıçak şekli vardır. Çiftçinin ihtiyacına göre makinalara takılan bıçaklar borol çeliğinden özel işlemli olarak imal edilmektedir.

Bıçakların üzerinde bulunan delikler işlevsizdir. Sadece bıçakların üretim aşamasında işlenebilmek amacıyla kullanılmaktadır.

Aşınmaya mukavemetli çelik yem karma bıçaklarımız ısıl işlem görmüştür. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım olanağı sunmaktayız.

Bıçakların ölçüsü, yönü, bağlantı delikleri sektörün ve müşterinin ihtiyacına ve talebine göre özel olarak da imal edilmektedir. Firmamızda sürekli olarak standart ölçüler mevcuttur.

Ayrıca bütün yem karma bıçaklarımızda isteğe bağlı olarak “tungsten carbur” aşınmaz yüzey kaplama yapılmaktadır.

Yem bıçaklarınızı seçerken kullandığınız makine, bulunduğunuz arazi koşulları, istediğiniz performans ve aradığınız özellikleri, makinenin büyüklüğüne uygun ölçüleri belirlemeniz büyük önem arz etmektedir.

Yem karma bıçakları çeşitlerine yönelik ayrıntılı bilgi ve fiyat bilgisi almak isterseniz info@catimakina.com adresine mail atabilir ya da direk 0(272) 223 45 49 telefon hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.