Bize Ulaşın

Helezon Çeşitleri Nelerdir?

Helezon ürünleri kendi içerisinde geniş bir yelpazeye sahiptir ve kullanım amacına hitap edecek şekilde helezonlar, uygun bir halde temin edilir. Gereksinim duyulan sistemler için fonksiyonel ve işlevsel bir hale getirilir. 

  • Çekme helezon,
  • Krom,
  • Yaprak helezon,
  • U tipi ve tüm helezonlar, bu ürün yelpazesi içerisinde bulunurlar.

Helezon Nedir ve Ne İşe Yarar?

Helezonlar birçok yerde kullanım dinamiğine sahiptir. Ve genel itibari ile kıvrımlı, sarmal bir görünümde bir tasarımları mevcuttur. Helezonlar farklı türden malzemelerin uygun bir mekanizma üzerinde etkin bir işlevsellikle farklı noktalara taşınmasına katkı sağlarlar. 

Genel itibari ile helezon ürünlerinin temel amacı ağır ve yoğunluğu fazla malzemelerin güvenli bir şekilde başka yere transferini gerçekleştirmektir. Sağlam ve paslanmaz bileşenler ile üretilen helezonların üretim aşamasında müsterilerin talepleri dikkate alınır ve bu talepler doğrultusunda tasarı  süreci gerçekleşir. 

Çekme Helezon Ne İşe Yarar?

Çekme helezon çeşitleri, genel itibari ile yığın taşıma işlemlerinde en çok talep edilen helezon türlerindendir. Bu ürünleri kimya, çimento gibi endüstriyel alanlarda kullanmak mümkündür.

İşlerde verim sağlanması ve uygun koşullarda taşıma evrelerinin başarılı bir şekilde neticelendirilmesi adına çekme helezonlara genel itibari ile gereksinim duyulur.  Bu ürünler istenilen kalınlık ve çapta temin edilebilir ürünlerdir, bunun yanı sıra çekme helezonlar tamamen karbon çelikten paslanmak özellikli olarak üretilebilirler. 

Krom Helezonlar 

Krom helezon ürünleri çeşitli yerler söz konusu olduğunda malzeme taşımak adına verimli bir etkinlik gösteren ürünlerdir. Paslanmaz bir yapıya sahip olan içerikleri ile krom helezon ürünleri ayrıcalıklı ürünlerdir. 

Krom helezonlar sağ ve sol olmak üzere farklı şekillerde dönme kabiliyetine sahiptirler. İstek doğrultusunda ürünlerin ölçüleri, kalınlıkları değişkenlik gösterir. Son aşamada mukavemeti yüksek olan krom helezonlar kullanıma hazır bir duruma gelir.

Yaprak Helezonlar 

Yaprak helezonlar genel olarak muadillerine oranla daha büyük helezonlara gereksinim duyuldupu alanlarda tercih edilen materyallerdir. Taşıma aşamasında büyük zorluğun giderilmesi amacına hitap ederek bu tür bir helezon ürününden destek alınır. 

Çok sayısa helezon, kaynatılır, birleştirilir ve bu işlemlerinin sonucunda yaprak helezon hayata geçirilir. 

U Tipi Helezonlar 

En çok talep gören helezon seçenekleri arasında U tipi helezonlar gösterilebilir. Bu helezonlar genellikle gıda türü ürünlerin taşınma aşamasında etkinliklerini gösterirler.  

Tüp Helezonlar 

Tüp helezonlar toz halindeki ve diğer taneli ürünleri taşıma aşamasında yüksek bir verimlilik gösterirler. Bu helezonlar içerisinde vidali bir mekanizma bulunmaktadır. Bu kısmı sayesinde, ayrıca redüktörlü motor desteği ile ürünler beklendiği gibi transfer işlemlerini gerçekleştirir. 

Bu helezon çeşitleri arzu edilirse eğer doğrudan kontrol odası aracılığıyla çalışma hızları bakımından rahatlıkla ayarlanabilir.