Bize Ulaşın
  • Ana Sayfa
  • Ankara Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Ankara Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Helezonlar, endüstriyel alanlarda ve tarımda yaygın olarak kullanılan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar farklı işlevlerde kullanılabilmektedir. Besleme, taşıma, delme, sıkıştırma, karıştırma ve filtreleme gibi birçok işlem farklı tipteki helezonlar tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Helezonlar; sarmal yay ve spiral gibi merkezi bir silindir etrafında dönen eğrilerdir. Helezon bir ekipmanın adı olmaktan çok bir şekil türüdür. Genel olarak tek başlarına bir anlam ifade etmezler. Bununla birlikte önüne ya da arkasına gelen kelimelerle, nasıl ve nerede kullanıldıkları ortaya çıkmaktadır. Boru tipi helezon, çekme helezon, çimento helezon, vida helezon, yaprak helezon gibi birçok farklı çeşidi vardır.

Ankara Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan bu ekipmanlar ihtiyaca göre çeşitlenmektedir. Ankara helezon imalatçısı olan Çatı Makina, birçok farklı tipteki helezonu üretmektedir. Standart üretimlerin yanı sıra ise projenize bağlı olarak özel tasarımlar ve boyutlar imal edilebilmektedir. Üstün teknolojik tesislere ve uzman personele sahip olan Çatı Makina, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik üretimler gerçekleştirmektedir.

Ankara Helezon İmalatı

Helezon üretimi oldukça kompleks bir süreci ifade etmektedir. Doğru ölçülerde ve yüksek kalitede helezon imal edebilmek için profesyonel, deneyimli bir ekibin yanı sıra teknolojik bir üretim tesisinizin bulunması gerekir. Ankara helezon imalatçıları arasında dikkat çeken Çatı Makina, kurulduğu 2003 yılından bu yana sektörün öncüsü konumundadır. Bunun öncelikli sebebi, dayanıklı materyalle, yüksek kalitede üretilen helezonların, avantajlı fiyatlarla piyasaya sunulmasıdır.

Ankara helezon imalatı, üç farklı başlık altında ele alınabilir. Bu başlıklar malzeme kullanımına bağlı olarak helezon üretimiyle ilgilidir.

Yapı Malzemeleri için Helezon

Yapı malzemelerinde kullanılan helezonlar, aşındırıcı malzemeler açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple yapı malzemelerinin kullanılacağı helezonların imalatında karbon çeliği ya da haddelenmiş çelik gibi malzemelerin kullanılması gerekir. Bu malzemeler aşınmaya karşı oldukça dayanıklı metallerdir. Bu helezonlarda eğim açısının 150’nin altında olması, aşınmayı asgari düzeylere kadar düşürmektedir.

Akışkan Malzemeler için Helezon

Akışkan malzemeler için üretilen helezonlar, havalandırıldığında ve çalkalandığında kontrolsüz biçimde taşma, akma gibi sorunlara karşı tasarlanmaktadır. Bu tip olumsuzlukları engellemenin en pratik yolu ise konveyör hızını azaltmaktadır. Bu malzemelerin daha yavaş taşınabilmesi için, kısa hatveli konveyör vidaları da kullanılabilmektedir.

Yapışkan, Viskoz ve Higroskopik Malzemeler için Helezon

Kimi malzemeler, diğerlerine göre çok daha zor şekilde taşınabilmektedir. Yapışkan ve benzeri malzemelerin birikmesini önlemek adına şerit tipi kanatlı ya da şaftsız vidalı konveyörler kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra yapışmayı önlemek için de bileşenler PTFE ile kaplanabilmektedir. Higroskopik ya da nemli malzemeleri taşıyan vidalı konveyörlerin iç bileşenleri ise, hava ve buhardan arındırılmalıdır. Yoğunluk ve parça boyutu gibi dökme malzemelerde, tüm özellikleri detaylı olarak bilinmelidir. Hacimsel ve kütle beslenme hızı açısından da belirlemelerin yapılması gerekir. Bu veriler bir araya getirilerek yapısal gereksinimler ve mukavemet ihtiyaçları ortaya çıkarılabilir. Bu sayede vidalı konveyör boyutlandırılması doğru şekilde yapılabilir.

Bunların yanı sıra endüstri tesislerinde farklı türde geometrik tasarımlar da yapılabilir. Ankara helezon imalatçısı Çatı Makina sayesinde, dilediğiniz tasarımda bir helezon sipariş edebilirsiniz. Bu sayede sisteminizin ihtiyacı olan ekipmanları sağlayabilirsiniz.

Ankara Helezon Fiyatları

Ankara helezon fiyatları açısından net rakamlar vermek mümkün değildir. Fiyatları etkileyen birçok faktör olduğu için her kullanıcıya özel bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Helezon fiyatlarını; ölçüler, üretim materyali ve ürün çeşidi gibi konular belirlemektedir. Bunun yanı sıra özel tasarımların fiyatlarında da bu kriterlere bağlı olarak çeşitlilik yaşanmaktadır.

Çatı Makina, profesyonel bir ekip ve ileri teknoloji cihazlarla donatılmış tesislerinde; hem standart hem de özel üretim helezonları başarılı bir şekilde üretmektedir. Siz de ihtiyacınız olan helezon çeşitlerini, tasarımlarını ve boyutlarını belirledikten sonra bizi arayabilir ve avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.