Bize Ulaşın
  • Ana Sayfa
  • İstanbul Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

İstanbul Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Helezonlar genel olarak konveyörle birlikte malzemelerin taşınmasında kullanılır. Helezonların en büyük avantajı geniş bir kullanım alanına ve düşük maliyetlere sahip olmasıdır. Basit yapısı nedeniyle endüstriyel alanlarda ve tarım alanlarında kullanılan helezonlar farklı çeşitlere sahiptir. Standart helezonların yanı sıra özel tasarım helezon üretmek de mümkündür.

istanbul helezon

Helezonlara her yerde ulaşmak her zaman kolay olmayabilir. Çatı Makina olarak İstanbul’da tüm helezon ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Bizimle iletişime geçtiğiniz anda ihtiyaçlarınızı tespit ederek buna özgü esnek çözümler geliştiriyoruz.

Helezon Nedir?

Helezon; sarmal yay, spiral ve benzeri merkezi bir silindir etrafında sarmal şekilde dönen eğrilerdir. Helezonlar esasen bir şekil türüdür. Vida helezon, çimento helezon, çekme helezon, U tipi helezon, yaprak helezon gibi çok farklı çeşitlere sahiptir. Bu çeşitlerin her biri kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak standart biçimde üretilen helezonlar, projelere özel şekilde farklı tasarımlara da sahip olabilir.

İstanbul Helezon İhtiyaçlarınız İçin Çatı Makina!

İstanbul, Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinden biridir. İstanbul’daki endüstriyel alanlarda yoğun olarak kullanılan ürünlerden biri de helezonlardır. Helezonlar, beton tesislerinden gıda üretim alanlarına, kimya tesislerinden madenlere kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Endüstriyel alanların yanı sıra İstanbul’un tarım alanlarında da helezon yaygın olarak kullanılan makinelerden biridir.

İstanbul helezon üreticisi Çatı Makina sayesinde, dilediğiniz her tip helezon siparişini verebilirsiniz. Standart helezonların yanı sıra, projenize bağlı olarak özel tasarım helezonları Çatı Makina güvencesiyle üretebilir, dilediğiniz alanlarda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul Helezon İmalatı

Helezonlar basit ürünler olsa da imalatı son derece özenli bir süreci içerir. Helezon üretiminde, işlenecek malzemenin doğası, ölçeklendirme ve tüm sistemden beklenen özellikler dikkate alınmalıdır.

İstanbul helezon imalatını üç ayrı kategoride ele almak mümkündür. Bunlar; yapı malzemeleri için helezon imalatı, akışkan malzemeler için helezon imalatı ve yapışkan, higroskopik, viskoz malzemeler için helezon imalatıdır.

Yapı Malzemeleri için Helezon İmalatı

İstanbul’da yapı malzemeleri önemli bir oranda üretilmektedir. Bu üretimde karbon çeşidi ya da haddelenmiş çelik gibi sert ve dayanıklı metaller kullanılmalıdır. Bu sebeple helezonlar genellikle bu malzemelerden yapılır. Aşınmanın minimum seviyelere indirilmesi için bu helezonlarda eğim açısı 150’nin altındadır.

Akışkan Malzemeler İçin Helezon İmalatı

Hava aldığında ya da çalkalandığında kontrolsüz şekilde akma eğiliminde olan malzemeler için bu tip helezonlar kullanılır. Bu ve benzeri olumsuzlukları önlemek için genel olarak konveyör hızı azaltılmaktadır. Bunun yanı sıra kısa hatveli konveyör vidaları da yaygın olarak kullanılan çözümlerden biridir.

Yapışkan, Higroskopik ve Viskoz İçin Helezon İmalatı

Malzemelerin birikmesini önlemek adına şaftsız vidalı ve şerit tipi kanatlı konveyörler kullanılır. Malzemeler yapışmasını önlemek adına ise PTFE kaplama yapılabilir. Higroskopik malzemelerin taşıyan vidalı helezonların iç yapısı nemin emilmesini önleyecek şekilde olmalıdır.

Bunun yanı sıra yoğunluk ve parçacık boyutu gibi özelliklerin de bilinmesi gerekir. Mukavemet gereksinimi açısından bu bilgiler önem arz eder.

İstanbul Helezon Fiyatları

Helezonların, çok geniş bir kullanım alanı vardır. Bu helezonlar, ihtiyaca bağlı olarak farklı şekillere, boyutlara, ölçülere ve özelliklere sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle fiyat açısından da geniş bir yelpazeleri vardır.

İstanbul helezon fiyatlarının belirlenmesi açısından ürünlerin üretim materyali, boyutu, ölçüleri, miktarı ve standart dışı talepler belirleyicidir. Çatı Makina olarak ihtiyacınız olan standart helezonların yanı sıra projenize özel tasarımları da imal ediyoruz. Siz de bizimle iletişime geçerek, uzmanlarımıza helezon ihtiyaçlarınızı bildirebilirsiniz. Modern tesislerimiz ve profesyonel ekibimiz sizin için ideal çözüm önerileri ve avantajlı teklifler sunacaktır.