Bize Ulaşın
  • Ana Sayfa
  • Konya Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Konya Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Helezon; sarmal yay, spiral gibi merkezi bir silindirin veya koni geometrisinin etrafında sarmal şekilde dönen eğrilere verilen isimdir. Helezon daha çok bir çeşit şekil olarak adlandırılabilir. Genel olarak önüne ve arkasına gelen kelimelerle anlam ifade eder.

Konya Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Helezonlar birçok farklı cihazda kullanılabilmektedir. Endüstriyel alanlarda maddelerin taşınmasında kullanılan bu helezonlar, tarım sektöründe de oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Farklı çeşitlerde helezonlar vardır. Her bir helezon farklı bir işleve sahip olabilir.

Konya helezon imalatçısı olan Çatı Makina sayesinde, dilediğiniz herhangi bir helezonu tercih edebileceğiniz gibi projeleriniz için özel tasarımlar da talep edebilirsiniz. Konya helezon imalatçıları arasında öne çıkan firma, çok farklı seçenekler ürün yelpazesine sahiptir.

Konya Helezon Çeşitleri Nelerdir?

Helezon çeşitleri; malzeme türü, taşınması, istiflenmesi, beslenmesi ve dozajlanması gibi faktörlerin farklılaşmasından kaynaklı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Boru tipi, çimento, çekme, u tipi, vida ve yaprak helezonlar bu çeşitlerden yalnızca bazılarıdır. Bu çeşitler en çok talep gören ve standart olarak üretilen seçeneklerdir. Bunların yanı sıra Konya helezon imalatçısı Çatı Makina olarak, projelerinizde kullanmak üzere özel siparişlerinizi de profesyonel ekibimizle kısa sürede üretiyoruz.

Konya helezon modelleri arasında yaygın olarak kullanılan çeşitlerden biri boru tipi helezonlardır. Bu tipte, konveyörlerle birlikte kullanılan helezon; malzemenin nakledilmesi, beslenmesi ve dozajlanması işlemlerini gerçekleştirir. Çimento helezonlar ise genellikle beton santrallerinde kullanılır. Çimento ve benzeri malzemelerin taşınmasında kullanılan bu helezonlar; iç çap, dış çap, malzeme türü gibi kriterlere bağlı olarak özel olarak üretilmektedir. Bu helezonlarda çelik borular ile dayanıklılık artırılır.

Çekme helezonlar ise tek parça helis formundadır. İstenen şekilde üretilebilen bu helezonlar, şaftsız kullanımlar için ideal seçenektir. Tarım helezonu olarak da adlandırılmaktadır. Bu tip helezon; gıda işleme, geri dönüşüm, kimya, çimento ve maden gibi çeşitli sektörlerde kullanılabilmektedir. U tipi helezonlar ise genel olarak akışkan ve yarı akışkan malzemelerin taşınmasında kullanılır. Bunların yanı sıra tanecikli yapıya sahip gıda ürünlerinde de sıklıkla bu tip helezonlar kullanılır.

Vida helezonlar ise yaygın olarak tanecikli ve granül malzemelerin taşınmasında kullanılmaktadır. Bu helezonlar akıcı olmayan malzemelerin taşınmasında dahi kullanılabilmektedir. Bu helezonlar yatay, dikey ya da eğimli hareket edebilecek şekilde tasarlanabilmektedir. Son olarak yaprak helezonlar; karıştırma, taşıma, sıkıştırma, filtreleme ve delme gibi birçok farklı amaçla kullanılabilmektedir. Yaprak helezonlar, büyük boyutlu taşıyıcı ekipmanlardır.

Bu helezon seçeneklerinden ihtiyacınız olan herhangi birini kolayca sipariş edebilirsiniz. Konya helezon imalatçıları arasında öne çıkan Çatı Makina; kalınlık, iç ve dış çap, kanat genişliği, malzeme çeşitliliği ve hatve genişliği gibi kriterlere bağlı olarak imalat yapabilmektedir. Sisteminize dâhil edeceğiniz özel ihtiyaçlarınız için Çatı Makina ile iletişime geçebilirsiniz.

Konya Helezon Fiyatları

Bu helezonlar farklı çeşitlere sahip olduğu gibi üretim materyali olarak de birçok alternatife sahip olabilmektedir. Çatı Makina olarak, talebinize bağlı olarak paslanmaz çelik materyallerden helezonlar imal etmekteyiz. Akışkan, granül ve tanecikli yapıya sahip gıda malzemelerinin taşınmasında paslanmaz helezon bir zorunluluktur.

Konya helezon fiyatları ise çeşitlere, üretim materyallerine, boyutlara ve taleplere göre değişkenlik göstermektedir. Çatı Makina olarak uzman, deneyimli personellerimiz ve üstün teknolojiye sahip tesislerimiz ile özel ihtiyaçlarınıza yönelik birçok farklı ürün imal edebiliyoruz. Yukarıdaki çeşitlerin yanı sıra özel tasarım helezon siparişleri de verebilirsiniz. Helezon fiyatları, tasarımları ve imalatı konusunda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız duyduğunuz kaliteli, özel tasarım ve avantajlı fiyatlı helezonlara kısa sürede kavuşabilirsiniz.