Bize Ulaşın
  • Ana Sayfa
  • İzmir Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

İzmir Helezon Fiyatları ve Helezon İmalatı

Endüstriyel alanlarda ve tarımda yaygın olarak kullanılan helezonlar, farklı fonksiyonlara sahiptir. Helezonlar sayesinde delme, sıkıştırma, karıştırma, besleme taşıma ve filtreleme gibi işlemler gerçekleştirilebilir.

Kabaca helezonların fiziki yapısından bahsetmek gerekirse bunlar; sarmal yay ve spiral merkezi bir silindirin etrafında dönen eğrilerdir. Helezon bir şekle verilen isimdir. Bu şekil zamanla cihazın da adını almıştır. Helezon kelimesi tek başına işlevselliği göstermemektedir. Bunun yerine, önüne ya da arkasına gelen kelimelerle kullanım biçimleri ve alanları ortaya çıkar.

izmir helezon

Çekme, boru tipi, çimento, yaprak, vida gibi birçok farklı helezon çeşidi vardır. Bu helezonlar endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılır ve ihtiyaca bağlı olarak çeşitlenir. İzmir helezon üreticisi Çatı Makine, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birçok farklı tipte helezon üretir. Standart helezonların yanı sıra projelerinize özel tasarım ve boyutlarda ürün imal edebilen Çat Makine, üstün teknolojik tesislere ve tecrübeli, uzman personel topluluğuna sahiptir. Bu sayede İzmir helezon ihtiyacı konusunda tüm beklentilerinizi karşılayabilir.

İzmir Helezon Çeşitleri ve İşlevleri

Helezonların birçok farklı çeşidi vardır. Bu çeşitlilik genel olarak işleve ve kullanım alanına bağlıdır. Helezon çeşitleri; istifleme, taşıma, taşınan malzemenin türü, besleme ve dozajlama gibi faktörleri farklı şekillerde uygulamaya koyabilir. Bu farklılık model çeşitliliğinin yaratılmasına sebep olmuştur.

İzmir helezon çeşitleri arasında en fazla talep gören modeller; boru tipi, çekme, çimento, vida, u tipi ve yaprak helezonlardır. Bunlar genel olarak standart olarak imal edilir. Bu standartların yanı sıra özel tasarımlar da imal edilebilir. İzmir helezon imalatçısı Çatı Makina, projelerinizde kullanılmak üzere özel tasarımlarınız da üretmektedir.

İzmir helezon ürünleri arasında en popüler seçeneklerden biri boru tipi helezonlardır. Konveyörle birlikte kullanılan boru tipi helezonlar; malzemenin nakledilmesinin yanı sıra beslenmesi ve dozajlanması işlevlerini de yerine getirir. Çekme helezonlar, tek parça helis forumundadır. Şaftsız kullanımlar için ideal olan çekme helezonlar; tarım helezonu olarak da bilinmektedir. Bu helezonlar gıda işleme, kimya, çimento, geri dönüşüm ve maden gibi sektörlerde kullanılabilmektedir.

İzmir helezonlar arasında bir diğer seçenek ise çimento helezonladır. Bunlar adından da anlaşılabileceği gibi genellikle çimento taşınması için beton santrallerinde kullanılır. U tipi helezonlar ise yarı akışkan ve akışkan malzemelerin taşınmasında kullanılmaktadır. Bununla birlikte tanecikli yapıya sahip gıda ürünlerinde de bu helezonlar kullanılır.

Vida helezonlar, tanecikli ve granül malzemelerin taşınmasında kullanılır. Bu helezonlar dikey, yatay ve eğimli olarak hareket edebilecek şekilde üretilir. Yaprak helezonlar ise karıştırma, sıkıştırma, taşıma, filtreleme ve delme gibi çok farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Büyük boyutlu bu taşıyıcı ekipmanlar endüstriyel alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

İzmir Helezon Fiyatları

İzmir helezon seçenekleri açısından sınırsız bir yelpazeden bahsetmek mümkündür. Standart olarak üretilen modellerin yanı sıra, özel tasarımla imal edilen onlarca farklı seçenek vardır. İzmir helezon fiyatları bu anlamda ciddi farklılıklar taşır. Fiyatları etkileyen birçok kriter vardır. Helezonun üretim materyali, ölçüsü, miktarı ve ürün çeşidi gibi faktörler, fiyatları doğrudan etkilemektedir. Özel tasarımla üretilen helezonların fiyatları da bu kriterlere göre belirlenmektedir.

İzmir helezon imalatı konusunda Çatı Makina’ya başvurabilirsiniz. Çatı Makine; ileri teknoloji cihazlara sahip tesisleri, profesyonel ekibi ve modern üretim teknikleriyle hem standart hem de özel üretim helezonları başarılı bir şekilde üretmektedir. Siz de ister standart isterse projenize özgü helezon ihtiyaçlarınız için Çatı Makina’ya başvurabilirsiniz. Çatı Makina uzmanlarıyla, ihtiyacınız olan helezon tip, boyut ve ölçülerini belirleyebilirsiniz. Bunun ardından avantajlı tekliflerimizden faydalanabilir ve helezonlarınıza kısa sürede kavuşabilirsiniz.